bosna-universiteleri

Bosna Hersek Üniversiteleri

Bosna-Hersek üniversitelerinde ekonomik koşullarda, kaliteli eğitim , YÖK Denkliği, Yaşam Güvenliği, Staj İmkanları, Çalışma İzni, ve oturma hakkı elde edebilirsiniz!

Bosna Hersek Üniversitelerinin çoğu YÖK tarafından tanınmakta; dolayısı ile şartları yerine getiren öğrenciler için YÖK denklik vermektedir.

Bosna Hersek Üniversiteleri Bologna Anlaşması çerçevesinde eğitim vermektedir. Bu yüzden buradan alınan diplomalar Türkiye’de olduğu gibi Avrupa ve dünya genelinde kabul edilmektedir.

Bosna Hersek Üniversitelerinde eğitim ECTS Kredi transfer sistemine uygundur. Dolayısıyla Bosna Hersek’te Lisans tamamlamak isteyen öğrenciler için de alternatif olmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitelerinde; üniversite harcı pek çok Avrupa ülkesinden ve Türkiye’deki vakıf üniversitelerinden hesaplıdır.

Bosna Hersekte yaşam maliyetleri Türkiye’nin ve Avrupa’nın pek çok şehrinden ucuzdur. Öğrencilerin aylık yeme-içme-konaklama maliyetleri 600 – 700 TL arasında değişmektedir.

Bosna Hersek Üniversitelerinde eğitimi almak için Türkiye’de YGS – LYS sınavına girme ve taban puanları aşma zorunluluğu yoktur.

Bosna Hersek Üniversitelerinde özellikle kız öğrencilerin kılık ve kıyafetleri ile ilgili hiçbir engelleme söz konusu değildir. Üniversiteler çok kültürlü zengin bir ortamda hizmet vermektedir.

Bosna Hersek Üniversitelerinden mezun olanlar Europass diploma eki almaktadır. Europass eki ile Avrupa’da bulunan sanayi ve mühendislik odalarına vb. kayıt yaptırma hakkı kazanılmakta ve Avrupa’da çalışma izni alabilmektedir,

Bosna Hersek Üniversitelerinde; Uluslararası Akademisyenler, Bilim adamlarından eğitim vermekte ve paylaşımlarda bulunmaktadır.

Avrupa Birliği yolundaki Bosna Hersek’te Avrupa E-Eğitim modeli ve müfredata uygun olarak Staj imkanlarından kendilerini geliştirilecek bireysel, deneysel, uygulamalı ve birçok farklı stillerde deneyim kazanma imkanı bulmaktadırlar.

Bosna-Hersek Üniversitelerinde Avrupa Eğitim Programları, Tempus programları uygulanmakta Avrupa ülkelerine öğrenci değişimlerine olanak sağlanmaktadır.

Ortak kültürümüzden dolayı Bosna Hersek’te öğrenci kendisini Türkiye’de gibi hissetmekte, turist vize muafiyetinden dolayı gerekirse ailesi tarafından kolaylıkla ziyaret edilebilmektedir.

İstanbul – Saraybosna uçakla 1,5 saat mesafede olup hem THY hem de Pegasus tarafından birçok sefer gerçekleştirilmektedir.

Kategori: Haberler.