sosyal-yasam-saraybosna

Sosyal Aktivitelerimiz

Geleneksel Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şehir gezilerimizin amacı her yıl  Türkiye’nin dört bir yanından gelerek yurtdışında okuyan çok değerli öğrencilerimizin eğitim alacakları ülkeyi ve kültürlerini tanıma fırsatı sunuyoruz.. 

tip-fakultesi

Saraybosna Üniversiteleri Bölümleri

Saraybosna üniversitesi bölümleri  seçme nedenlerinizden biri de akademik alanında geniş olanaklara sahip olmasıdır. Saraybosna üniversitesi bünyesinde 400.000 kütüphane birimi, Üniversite hastanesi, Üniversite halk hastanesi, 45 organizasyonsal birim, Öğrenci birliği ve yüzlerce eğitim kampüsü bulundurur.

saraybosna-egitim

Saraybosna Üniversiteleri

Saraybosna Üniversiteleri 1949 yılında kurulmuştur ve Bosna-Hersek’teki en büyük ve en eski üniversite olduğundan sosyal bilimlerde, hümaniter bilimlerde, doğal ve teknik bilimlerde, tıp ve sanattaki akademik ve profesyonel eğitimin dengeli bir dağılımını sunmaktadır. 

avantajlari

Bosna Hersek Eğitim Avantajları

Eğitim sisteminin giderek zorlaştığı ve karmaşık bir hal aldığı Türkiye’de öğrencilerin bilgisini ve yeteneğini değerlendirme ölçütü sınavlarla sınırlı tutulmuştur. Günümüzde hala artılarıyla ve eksileriyle tartışma konusu olan sınav sistemiyle ilgili henüz ciddi anlamda reformlar yapılamamaktadır.